22%** uutiskirjeen tilaajille + pääsy Private Shopping Night -tapahtumaan

Menu

Parfumdreams
5 (1)

Alvarez Gomez Classic Deodorant Roll-On

share
Saatavissa heti
Tuotenro
Klarna-laskuPayPalMasterCardApplePayVisa
Suotuisat toimituskulut <span style="display:none;">0,00 €</span>
Taattu Alkuperäinen
Taattu Alkuperäinen
Osto Tilille
Osto Tilille
Toimitusaika 2-3 päivää
Toimitusaika 2-3 päivää
5,0
5
Asiakasarvostelut
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.

Tuotetiedot
tuotenimike
Deodorant Roll-On,
Sarja
Classic
Alalinja
Hiusten ja parran hoito
Vuonna 1899 perustettu Alvarez Gomezin hajuvesitalo on perinteisin espanjalainen hajuvesiverstas - perheyritys, joka on toistuvasti ollut suunnannäyttäjä itsenäisillä luomuksillaan ja tehnyt itselleen nimen tuntijoiden ja harrastajien keskuudessa jo vuonna 1912 kuuluisan "Agua de Colonia Concentrada"-hajuveden kaltaisilla hajuvesiklassikoilla. Tarina kolmesta perustajasta, jotka muuttivat Madridiin vuonna 1899 tehdäkseen omaisuutensa parfyymintekijöinä, on jo pitkään ollut legenda hajuvesimaailmassa - aivan kuten jotkut heidän kuuluisimmista luomuksistaan, jotka yhä tänäkin päivänä osoittavat vaikuttavasti heidän intohimonsa ja luovan nerokkuutensa.

Alvarez Gomez Classic Deodorant Roll-Onissa

yhdistyvät taitavasti erottuva tuoksu ja ihonhoito. Ravitsevilla aineilla rikastettu Classic Deodorant Roll-On tarjoaa pitkäaikaista raikkautta ja hoitoa myös herkälle iholle - ihanteellinen kumppani koko päiväksi, joka esitetään perinteisen tuotemerkin klassisessa muotoilussa. Sitruuna, laventeli, bergamotti, eukalyptus ja geranium tuovat mukanaan kuuluisan "Aqua de Colonia Concentrada" -tuotteen henkeä ja takaavat näyttävän ulkonäön: moderni klassikko tuntijoille ja ihanteellinen lahja ihmisille, jotka haluavat tuntea jotakin erityistä arjessaan.
Käyttö
Liitä deodorantti yksinkertaisesti osaksi aamu- tai iltatai ihonhoitorutiinia. Kun olet puhdistanut ihosi, kuivaa kainalot huolellisesti. Levitä suihketta noin 10-15 cm:n etäisyydeltä. Sinun ei tarvitse sumuttaa itseäsi kokonaan, jotta deodorantti toimii. Kaksi tai kolme lyhyttä suihkausta riittää. Käytä tikkua tai roll-onia suoraan iholle. Roll-on-voidetta kannattaa ravistaa lyhyesti etukäteen. Kun olet levittänyt deodoranttia, odota minuutti tai kaksi ennen pukeutumista. Deodorantti sopii erinomaisesti myös välikäyttöön, ja se mahtuu jokaiseen käsilaukkuun.
Ainesosat
AQUA(WATER), ALUMINUM CHLOROHYDRATE, GLYCERIN, OCTYLDODECANOL, PARFUM (FRAGRANCE), CETEARYL, ALCOHOL, STEARYL ALCOHOL, STEARETH-7, STEARETH-10, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, CETEARETH-20, HYDROXYACETOPHENONE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, CITRAL, EUGENOL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYCITRONELLAL
Valmistaja
Alvarez Gòmez Perfumes S.L.
C/La fragua, 22, ES-28760 Tres Cantos Madrid

Palvelumme

Footer Image

Tilaa uutiskirje ja saat 22% lahjakortin**

  • Hae tervetuliaislahjakorttisi
  • Älä missaa enää alennuksia
  • Ole yksi ensimmäisistä
  • Voita upeita palkintoja
(Optional)

Tarkat alennusehdot löytyvät henkilökohtaisesta tervetulonyhetskirjeestäsi. Tietoa siitä, miten käsittelemme tietojasi, löydät tietosuojakäytännöstämme. Tietosuojakäytäntö. Voit peruuttaa uutiskirjeen tilauksen milloin tahansa tilauksen peruutuslinkin kautta jokaisen uutiskirjeen lopussa.

** Tarkat alennusehdot löytyvät henkilökohtaisesta Tervetuloa– uutiskirjeestäsi

Maksutavat


Palkittu ostokokemus

Shoppaile turvallisesti

Lähetyspalvelumme

parfumdreams App
parfumdreams
Facebook
Instagram
Tik Tok
Youtube
Pinterest
LinkedIn