22%** uutiskirjeen tilaajille + pääsy Private Shopping Night -tapahtumaan

Menu

Parfumdreams
4 (2)

BON PARFUMEUR Les Classiques No. 801 Eau de Parfum Spray

share
Saatavissa heti
Tuotenro
Klarna-laskuPayPalMasterCardApplePayVisa
Suotuisat toimituskulut <span style="display:none;">0,00 €</span>
Taattu Alkuperäinen
Taattu Alkuperäinen
Osto Tilille
Osto Tilille
Toimitusaika 2-3 päivää
Toimitusaika 2-3 päivää
4,0
4
Asiakasarvostelut

Karin B.

05.07.2023

Kaunis, vesiraikas unisex-tuoksu, ihanteellinen kesätuoksu, joka sopii kaikkiin tilanteisiin, olipa kyse sitten koti- tai toimistotilasta, juhlista tai lomasta. Valitettavasti eau de parfumiksi se ei kestä minusta kovin pitkään, muuten olisin antanut sille viisi tähteä.

Käännetään automaattisesti https://www.parfumdreams.de

Naisille

Karin B.

29.06.2023

Kaunis hedelmäinen-akvaattinen unisex-tuoksu, joka saa sinut lomatunnelmaan olematta liian voimakas. Ihanteellinen kesällä ja kaikkiin tilaisuuksiin, niin toimistossa, vapaa-ajalla kuin juhlissa. Valitettavasti se ei kestä minusta pitkään, muuten olisin antanut sille viisi tähteä.

Käännetään automaattisesti https://www.parfumdreams.de

*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.

Tuotetiedot
Päätuoksu
mandariini, muratti, pomelo, sitruuna
Sydäntuoksu
muskottipähkinä, pippuri, rosmariini
Pohjatuoksu
myski, setri, sypressi
tuotenimike
Eau de Parfum Spray, No. 801
Sarja
Les Classiques
Alalinja
Kokoelma
tuoksusuuntaus
vedellinen
Tuotenimike
asetoniton, ei sisällä ammoniakkia, ei sisällä jäämiä pähkinöistä, ei sisällä komedogeenisia aineita, ei sisällä mikromuoveja, ei sisällä öljymäisiä raaka-aineita, ei sisällä palmuöljyä, ei sisällä pigmentti- ja väriaineita, ftalaatiton, gluteeniton, laktoositon, parabeeniton, parafiiniton, silikoniton, sopii herkälle iholle, sulfaatiton, vegaaninen
BON PARFUMEURin Eau de Parfum Spray 801 on Aquatic-mallistosta. Tuoksu miehille ja naisille on raikas ja mausteinen. Tuoksu on kuin välimerellinen kävelyretki suurten, mahtavien puiden alla. Sade on juuri loppunut, muutama pisara putoaa vielä lehtikaton läpi, ilma on raikas ja kirkas, kaikki on rauhallista ja puhdasta. Arkielämän pölyttömät, hienot tuoksut nousevat ilmaan ja lumoavat sinut. Tahattomasti haluat vain vetää syvään henkeä. Eau de Parfum Spray 801 on täydellinen alkusoitto Aquatic-nimiselle kokoelmalle. Luonnollisesti tuoksun etiketti viittaa tuoksun sisältöön ja kokoelmaan.

Virkistystä kesäsateen jälkeen

BON PARFUMEURin unisex-tuoksun tuoksuja ovat muun muassa muratti ja mandariini, vaaleanpunainen pippuri ja rosmariini, setri ja sypressi. Voit käyttää tätä tuoksua yksinään kesätuoksuna kuumina päivinä tai sekoittaa sitä halutessasi muihin BON PARFUMEURin tuoksuihin. Näin voit luoda ikioman persoonallisen elegant-casual hajuvesisi. Ei ole väliä pidätkö vesimäisestä, makeasta, raikkaasta vai itämaisesta. Etiketti itse suosittelee Eau de Parfum Spray 801:n yhdistämistä tuoksuihin 602 tai 301.
Käyttö
Jotta miesten hajuvesi pääsisi oikeuksiinsa, sitä suihkutetaan aina hyvin niukasti ja suoraan iholle. Valittu tuoksu vapautuu nopeasti kehon lämmön kautta. Jos käytät suihkepulloa, etäisyyden tulisi olla noin 20 cm. Hienojakoinen suihkusumu ei hankaudu pois ja kuivuu iholle. Koska suihkusumu nousee alhaalta ylöspäin, iho tuoksuu aina alhaalta ylöspäin. Ihannetapauksessa vartalo tulisi valmistella hajuttomalla vartalovoiteella ennen hajustamista. Miesten hajuveden sisältämät tuoksut tarttuvat vartalovoiteen lipideihin, mikä takaa pidempikestoisen tuoksukokemuksen.
Ainesosat
INGREDIENTS : ALCOHOL DENAT., PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), BENZYL BENZOATE, BENZYL SALICYLATE, CITRAL, CITRONELLOL, GERANIOL, ISOEUGENOL, LIMONENE, LINALOOL, METHYL 2-OCTYONATE.

Degré Alcoolique / Percent Proof : 80% VOL.
Varoitukset
GHS02GHS07
Säilytettävä lasten ulottumattomissa. Lue pakkausmerkinnät ennen käyttöä.

Suojaa lämmöltä, kuumilta pinnoilta, kipinöiltä, avotulelta ja muilta sytytyslähteiltä. Tupakointi kielletty.

Vaara

Helposti syttyvä neste ja höyry.

Huomio

Ärsyttää ihoa. Voi aiheuttaa allergisen ihoreaktion. Ärsyttää voimakkaasti silmiä.

Valmistaja
Bon Parfumeur
68 rue du Faubourg Poissonnière , FR-75010 Paris

Palvelumme

Footer Image

Tilaa uutiskirje ja saat 22% lahjakortin**

  • Hae tervetuliaislahjakorttisi
  • Älä missaa enää alennuksia
  • Ole yksi ensimmäisistä
  • Voita upeita palkintoja
(Optional)

Tarkat alennusehdot löytyvät henkilökohtaisesta tervetulonyhetskirjeestäsi. Tietoa siitä, miten käsittelemme tietojasi, löydät tietosuojakäytännöstämme. Tietosuojakäytäntö. Voit peruuttaa uutiskirjeen tilauksen milloin tahansa tilauksen peruutuslinkin kautta jokaisen uutiskirjeen lopussa.

** Tarkat alennusehdot löytyvät henkilökohtaisesta Tervetuloa– uutiskirjeestäsi

Maksutavat


Palkittu ostokokemus

Shoppaile turvallisesti

Lähetyspalvelumme

parfumdreams App
parfumdreams
Facebook
Instagram
Tik Tok
Youtube
Pinterest
LinkedIn