- Etusi premium-asiakkaana
10 % alennus tuotteista
Ilmainen toimitus yli 50,00 € tilauksille
- Ohjeet & Yhteystiedot
Suosituksemme sinulle
Filter
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.
Tuotetiedot
tuotenimike
Powder Brush,
Sarja
Brushes
Alalinja
Meikit
BPERFECT eroaa muista meikkivalmistajista, koska sinä käyttäjänä voit löytää oman luovuutesi. Jos käytät puuterisivellintä, mahdollisuuksillesi ei ole rajoja.
Missä voit käyttää BPERFECT-sivellintä? Puuterisivellin sopii erinomaisesti ihonhoitoon kasvojen, silmien ja huulten hoitoon. Levitä jauhetuote kasvoille aina niin, että harjaat hiusten kasvusuuntaan. Varmista aina, että aloitat kasvojen keskeltä ja etenet kohti ulkoreunoja. Tarvitset tähän levitykseen pehmeän siveltimen, jolla voit kiinnittää meikin tukevasti. Halutun vaikutuksen saavuttamiseksi tuotteen on oltava leveä ja tasainen. Tämä sivellintuote sopii myös silmien tarkkaan työstämiseen. Voit käyttää sitä tarkkojen viivojen luomiseen optimaalista viivaa varten yhtä helposti kuin silmänympärysvarjostimen tekstuurin luomiseen. BPERFECTin meikkivoide antaa sinulle ihanteellisen tuen päivittäiseen huultenhoitoon. Lipliner Powder Brush -sivellin vakuuttaa sinut kiinteillä harjaksillaan, jotka ovat yhtä pienet kuin litteätkin. Näin voit hahmotella tarkasti kaikki huulen ääriviivat. Voit myös käyttää tuotetta huulten värjäämiseen.
Käyttö
Puuterisiveltimiä on helppo käyttää: Paina sivellin varovasti tiiviiseen tuotteeseen ja anna sen kiertyä kevyesti. Pyörivä liike saa puuterisiveltimen keräämään puuterihiukkaset tasaisesti. Voit poistaa ylimääräisen puuterin napauttamalla sivellintä kevyesti ja kääntämällä sitä lyhyesti kämmenelläsi. Voit nyt tupsutella puuteria iholle kasvojen keskeltä.
Naputtele puuterisivellin huolellisesti pois levityksen jälkeen, jotta mahdolliset suuret jäämät saadaan poistettua. Pese sivellin pienellä määrällä vauvashampoota ja vettä vähintään kahden tai neljän viikon välein. Purista sivellintä huolellisesti shampoon vedessä, kunnes siitä ei enää irtoa värijäämiä.
Naputtele puuterisivellin huolellisesti pois levityksen jälkeen, jotta mahdolliset suuret jäämät saadaan poistettua. Pese sivellin pienellä määrällä vauvashampoota ja vettä vähintään kahden tai neljän viikon välein. Purista sivellintä huolellisesti shampoon vedessä, kunnes siitä ei enää irtoa värijäämiä.
Ainesosat
Synthetic fibers.