- Etusi premium-asiakkaana
10 % alennus tuotteista
Ilmainen toimitus yli 50,00 € tilauksille
- Ohjeet & Yhteystiedot
Beauté Pacifique Puhdistus Skin Tonic Dry Skin
Suosituksemme sinulle
Filter
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.
Tuotetiedot
tuotenimike
Skin Tonic Dry Skin,
Sarja
Puhdistus
Alalinja
Kasvohoito
B Beauté Pacifiquen Skin Tonic Dry Skin hemmottelee kuivaa ihoa hellävaraisella puhdistuksella ja rauhoittavalla hoidolla. Se rauhoittaa ihoa ja jättää ihon pinnan ihanan pehmeäksi. Sen koostumus on rikastettu lakritsijuuriuutteella, skvalaanilla sekä A-, C- ja E-vitamiineilla. Lakritsijuuriuute rauhoittaa punoitusta ja ärsytystä. Se viilentää ja virkistää ihoa hellävaraisesti. Arvokkaat vitamiinit ja skvalaani tunkeutuvat syvälle ihoon tehden siitä silkkisen pehmeän ja ehkäisten ikääntymisen merkkejä. Ihonhoito kosteuttaa ihoa ja pitää sen kosteustasapainon tasapainossa. Se korjaa ja elvyttää ihoa.
Intensiivinen puhdistus ja rauhoittava ihonhoito sileälle ja joustavalle iholle
Beauté Pacifiquen Dry Skin Tonic viilentää ja rauhoittaa ihoa sekä lievittää punoitusta ja ärsytystä. Se kosteuttaa ja korjaa ihoa. Tämä tekee siitä täydellisen kosteusvoiteen auringonoton jälkeen. Sen mieto koostumus on alkoholiton ja ihanteellinen kuivalle iholle. Levitä kosteusvoidetta kasvoille aamuin ja illoin vanulapulla ja taputtele se kevyesti ihoon. Nauti samettisen pehmeästä, hyvin hoidetusta ihosta!Käyttö
Kasvovettä käytetään puhdistuksen jälkeen, ja se vie ihonhoitorutiinisi uudelle tasolle. Liota vanulappu kasvoveteen puhdistuksen jälkeen ja pyyhi se hellästi kasvoille, kaulalle ja dekolteelle. Vältä kosketusta silmien tai huulten kanssa. Kasvovesi poistaa viimeisetkin jäljet liasta, meikistä ja ylimääräisestä ihoöljystä ja valmistelee ihoa myöhempää kasvohoitoa varten. Tuotetta ei tarvitse pestä pois. Hellävaraisten ainesosiensa ansiosta kasvovesi sopii päivittäiseen käyttöön aamuin illoin. Veden käytön jälkeen ihoa kannattaa hemmotella ihotyypille sopivalla kosteusvoiteella.
Ainesosat
Aqua (Water), Glycerin, PEG-10 Sunflower Glycerides, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice Powder, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Steareth-20, Steareth-2, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tridecyl Stearate, Tridecyl Trimellitate, Dipentaerythrityl Hexacaprylate/Hexacaprate, Parfum (Fragrance), Dimethicone, PEG/PPG-4/12 Dimethicone, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Tetrasodium Iminodisuccinate, CI 14700 (FD&C Red #4), CI 47005 (D&C Yellow #10).