- Etusi premium-asiakkaana
10 % alennus tuotteista
Ilmainen toimitus yli 50,00 € tilauksille
- Ohjeet & Yhteystiedot
Claus Porto Musgo Real Puro Sangue Soap on a Rope
Suosituksemme sinulle
Filter
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.
Tuotetiedot

Päätuoksu
bergamotti, muskottipähkinä, sitruuna

Sydäntuoksu
nahka, setripuu

Pohjatuoksu
myski, patsuli, tonkapapu, vanilja, vetiver
tuotenimike
Soap on a Rope, Puro Sangue
Sarja
Musgo Real
Alalinja
Soaps
tuoksusuuntaus
nahkainen, puinen
Puro Sangue Soap on a Rope on peräisin Claus Porto Musgo Real -mallistosta. Tämä kiinteä saippua on luultavasti omaperäisin ihonhoitotuote. Puro Sangue Soap on a Rope -saippuan klassinen soikea muoto soveltuu sekä kasvoille että vartalolle ja se voi helposti korvata suihkugeelin. Erityisen nokkela on köysi, joka ei ainoastaan antanut saippualle sen nimeä. Se on myös käytännöllinen, sillä siitä voi tarttua märkään saippuaan tukevasti ja ripustaa sen kuivumaan käytön jälkeen. Jotta saippua soveltuisi entistä paremmin ihonhoitoon, sen kasvipohja on rikastettu valkopähkinäöljyllä.
Klassinen ihonhoito miehille
Musgo Real -mallistoon kuuluva Claus Porto Puro Sangue Soap on a Rope -saippua tuoksuu lämpimältä muskottipähkinältä, hienolta nahalta, setripuulta, orvokilta, patsulista, myskiltä, vaniljalta, vetiveriltä ja raikkailta sitruksilta. Tuoksu on miellyttävä, ajattoman maskuliininen ja edustaa täydellistä ihonhoitoa, joka sisältää myös kaiken, mitä tarvitaan klassiseen märkäparranajoon. Tämä on täysin Claus Porton hengessä, jossa saippuoita on valmistettu perinteisellä käsityötaidolla jo yli 140 vuoden ajan. Hemmottele itseäsi Musgo Real Puro Sangue Soap on a Rope -saippuan maskuliinisella ylellisyydellä.Käyttö
Kiedo köysi ranteesi ympärille ja tartu saippuaan, hiero sitä käsillesi ja vartalollesi, vaahdota ja huuhtele huolellisesti.
Köysi vähentää saippuan putoamisriskiä suihkussa, mahdollistaa saippuan ripustamisen käytön jälkeen ja varmistaa saippuan nopean kuivumisen. Se tekee saippuasta myös hygieenisemmän ja taloudellisemman, koska se säilyttää ominaisuutensa ripustuksen ansiosta ja lisää näin sen kestävyyttä.
Köysi vähentää saippuan putoamisriskiä suihkussa, mahdollistaa saippuan ripustamisen käytön jälkeen ja varmistaa saippuan nopean kuivumisen. Se tekee saippuasta myös hygieenisemmän ja taloudellisemman, koska se säilyttää ominaisuutensa ripustuksen ansiosta ja lisää näin sen kestävyyttä.
Ainesosat
Sodium Palmate, Aqua/Water, Sodium Palm Kernelate, Parfum/Fragrance, Palm Acid, Glycerin, Palm Kernel Acid, Helianthus Annuus/Sunflower Seed Oil, Sodium Chloride, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate, Sodium Thiosulfate, Juglans Regia/Walnut Shell Extract, Tocopherol, Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492/Iron Oxides, CI 77491/Iron Oxides, CI 77499/Iron Oxides, Aluminum Hydroxide, CI 15850/D&C Red No. 7 Lake.