- Etusi premium-asiakkaana
10 % alennus tuotteista
Ilmainen toimitus yli 50,00 € tilauksille
- Ohjeet & Yhteystiedot
Clé de Peau Beauté Silmät Intensifying Liquid Eyeliner
Suosituksemme sinulle
Filter
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.
Tuotetiedot
tuotenimike
Intensifying Liquid Eyeliner,
Sarja
Silmät
Alalinja
Meikit
iho
kaikki ihotyypit
ominaisuus
hoitava
Tuotetyyppi
kynä
Käyttökohde
kasvot
Clé de Peau Intensifying Liquid Eyelinerin avulla voit ostaa pitkäkestoisen meikin silmille. Se on käytännöllinen nestemäinen eyeliner, joka tekee vaikutuksen tasaisella levityksellään. Muita plussapisteitä: Tuote kuivuu erittäin nopeasti ja jättää säteilevän lopputuloksen. Laadukkaan Intensifying Liquid Eyelinerin mukana tulee kaksi erilaista applikaattoria, joilla voit luoda luomiväriviivoja eri tyyleillä. Odota silmänympärysihon täydellistä rajausta.
Miten Clé de Peau -silmämeikkiä levitetään:
Voimakkaan mutta tarkan luomivärin saat aikaan käyttämällä sivellinapplikaattoria. Se liukuu ihanan pehmeästi iholla. Käytä terävää applikaattoria hienompien viivojen levittämiseen. Se sopii myös täydellisesti ripsien väliin jäävien aukkojen täyttämiseen. Levittämisen jälkeen Clé de Peaun Intensifying Liquid Eyeliner säilyttää säihkyvyytensä pitkään eikä tahraannu. Koskaan ei ole ollut helpompaa antaa silmille ilmeikkyyttä vain muutamassa minuutissa.Käyttö
Silmänrajauskynän levittäminen vaatii hieman näppäryyttä ja hyvää valmistautumista. Saat parhaan mahdollisen tuloksen, kun pohjustat silmäluomesi etukäteen pohjamaalilla tai vaalealla luomivärillä. Erityisen vaikeaa on piirtää eyeliner-viiva ilman tahroja ensimmäisten käyttökertojen aikana. Siksi on suositeltavaa asettaa pieniä pisteitä ripsirajaan ja yhdistää ne sitten toisiinsa. Vedä toisen käden sormella yläluomea hieman ylöspäin ja levitä pisteitä tai koko eyeliner-viiva mahdollisimman lähelle ripsirajaa. Pidä silmäluomi kiinni muutaman sekunnin ajan, jotta eyeliner kuivuu. Tämän jälkeen voit tehdä korjauksia vanupuikolla ja silmämeikinpoistoaineella.
Ainesosat
WATER(AQUA/EAU)・STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER・BUTYLENE GLYCOL・BLACK 2 (CI 77266) (nano)・ALCOHOL・DIPROPYLENE GLYCOL・BEHENETH-30・PHENOXYETHANOL・DIETHYLHEXYL SODIUM SULFOSUCCINATE・METHYLPARABEN・SODIUM DEHYDROACETATE・CITRIC ACID・SODIUM HYALURONATE・
Varoitukset
Vältä suoraa kosketusta silmiin. Kosketustapauksessa silmät huuhdeltava huolellisesti vedellä.