Saa 22 %* alennusta kauneusaarteista

Menu

Parfumdreams
0 (0)

Douglas Collection Cleansing Make-up Removing Gentle Wipes

share
Saatavissa heti
Tuotenro
Klarna-laskuPayPalMasterCardApplePayAmazon Pay
Suotuisat toimituskulut <span style="display:none;">0,00 €</span>
Taattu Alkuperäinen
Taattu Alkuperäinen
Osto Tilille
Osto Tilille
Toimitusaika 2-3 päivää
Toimitusaika 2-3 päivää
0,0
0
Asiakasarvostelut
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.

Tuotetiedot
tuotenimike
Make-up Removing Gentle Wipes,
Sarja
Cleansing
Alalinja
Douglas Essential
iho
herkkä iho
ominaisuus
puhdistava
Tuotenimike
Clean Beauty, vegaaninen
Tuotetyyppi
huivi
Käyttökohde
kasvot
Kosteat puhdistuspyyhkeet ovat käytännöllinen tapa poistaa meikki nopeasti. Ne sopivat myös erinomaisesti matkustamiseen, ja ne kuuluvat jokaiseen seuraavan matkan hygieniatarvikelaukkuun. Douglas Collection -malliston meikinpoistopyyhkeet tulevat kotiisi uudelleen suljettavassa pakkauksessa, jossa on 25 puhdistuspyyhettä.

Sopivat myös herkän ihon puhdistukseen

. Ihonhoito alkaa puhdistamisesta. Aja kostealla liinalla kasvojasi hellävaraisin liikkein poistaaksesi hellävaraisesti päivän lian ja meikkijäämät. Douglas-malliston hellävaraiset meikinpoistopyyhkeet on valmistettu biohajoavista kuiduista, jotka ovat 100 % luonnollista alkuperää. Douglas suosii luonnollista ihonhoitoa myös ainesosien osalta. Käytössä on muun muassa Helianthus Annuus Seed Oil - luonnollinen auringonkukkaöljy - joka antaa iholle runsaasti hoitoa. Näin voit yhdistää hellävaraisen puhdistuksen ja rauhoittavan ihonhoitorutiinin yhdessä vaiheessa ja samalla poistaa meikin. Meikinpoistopyyhkeet Gentle Wipes sisältävät vain vegaanisia ainesosia.
Käyttö
Meikinpoistopyyhkeitä on helppo käyttää. Niitä on saatavana sekä yksinkertaisina pyyhkeinä että käsineinä. Kostuta meikinpoistopyyhe lämpimällä vedellä ja hiero sitä varovasti kasvojen iholle. Teksturoidun pinnan ansiosta sinun ei tarvitse käyttää voimakasta painetta intensiivisen puhdistusvaikutuksen aikaansaamiseksi. Huuhtele käsine tai pyyhe käytön jälkeen huolellisesti vedellä ja saippualla ja anna sen kuivua ilmakuivaksi. Jos käytät meikinpoistopyyhkeitä säännöllisesti, ne kestävät noin kolme kuukautta.
Saatavilla on myös kosteita meikinpoistopyyhkeitä, joita voi käyttää missä tahansa. Aja pyyhkeellä koko kasvojen yli varovaisin liikkein ja hävitä se.
Ainesosat
Aqua, Sorbitan Laurate, Helianthus Annuus Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Polyglyceryl-4 Laurate/Succinate, Gluconolactone, Gossypium Herbaceum Seed Extract, Glycerin, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Sphingomonas Ferment Extract, Citric Acid, Tocopherol, Calcium Gluconate, Potassium Sorbate.
Valmistaja
Douglas Cosmetics GmbH
Luise-Rainer-Str. 7-11 D, DE-40235 Düsseldorf

Palvelumme

Footer Image

Tilaa uutiskirje ja saat 22% lahjakortin**

  • Hae tervetuliaislahjakorttisi
  • Älä missaa enää alennuksia
  • Ole yksi ensimmäisistä
  • Voita upeita palkintoja
(Optional)

Tarkat alennusehdot löytyvät henkilökohtaisesta tervetulonyhetskirjeestäsi. Tietoa siitä, miten käsittelemme tietojasi, löydät tietosuojakäytännöstämme. Tietosuojakäytäntö. Voit peruuttaa uutiskirjeen tilauksen milloin tahansa tilauksen peruutuslinkin kautta jokaisen uutiskirjeen lopussa.

** Tarkat alennusehdot löytyvät henkilökohtaisesta Tervetuloa– uutiskirjeestäsi

*Alennushinta on merkitty tuotteeseen. Alennus koskee vain valikoituja tuotteita. Alennus ei vaadi alennuskoodia. Voimassa 31.03.2025 saakka.

Maksutavat


Palkittu ostokokemus

Shoppaile turvallisesti

Lähetyspalvelumme

parfumdreams App
parfumdreams
Facebook
Instagram
Tik Tok
Youtube
Pinterest
LinkedIn