- Etusi premium-asiakkaana
10 % alennus tuotteista
Ilmainen toimitus yli 50,00 € tilauksille
- Ohjeet & Yhteystiedot
Evolve Organic Beauty Deodorantti Cotton Fresh Deodorant Cream
Suosituksemme sinulle
Filter
H.
03.11.2023
Olen testannut tätä kahden viikon ajan sekä lentomatkoilla, hermostuneissa kokouksissa että erittäin fyysisessä työssäni, paras vaihtoehtoinen deo ikinä ⭐ ja tuoksu on ihana, suosittelen lämpimästi.
Käännetään automaattisesti https://www.parfumdreams.se
MW, Stuttgart
07.02.2023
Olen käyttänyt tätä deodoranttia yli vuoden ajan. Yksinkertaisesti loistava! Tilasin 3 tällä kertaa ♡
Käännetään automaattisesti https://www.parfumdreams.de
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.
Tuotetiedot
tuotenimike
Cotton Fresh Deodorant Cream,
Sarja
Deodorantti
Alalinja
Keho
iho
normaali iho
ominaisuus
hoitava, raikastava
Iho
voide
Tuotetyyppi
kynä
Käyttökohde
vartalo
Evolve Organic Beautyn Cotton Fresh -deodoranttivoide perustuu luomukaritevoin ja kookosöljyn sekoitukseen. Tämä voidemainen pohja on rikastettu kaoliinilla, ruokasoodalla ja luonnollisilla eteerisillä öljyillä, jotka takaavat tehokkaan ja pitkäkestoisen raikkauden.
Hellä, tehokas ja luonnollinen suoja myös parranajon jälkeen
Evolve Organic Beautyn Cotton Fresh -deodoranttivoide on valmistettu luonnollisista ainesosista, jotka antavat luotettavan suojan ärsyttämättä ihoa. Deovoide sopii siksi erinomaisesti ihonhoitoon myös parranajon jälkeen. Karitevoi on ollut pitkään hyväksi havaittu ihonhoitotuote Afrikassa. Se toimittaa iholle tärkeitä rasvahappoja ja vaikuttaa tulehdusta ehkäisevästi, kun taas kookosöljyllä on haavoja parantavia ja antibakteerisia ominaisuuksia, jotka estävät hajua aiheuttavien bakteerien lisääntymistä. Ruokasooda neutralisoi hajuja ja imee kosteutta, kun taas salviaöljyllä on antimikrobinen, supistava ja tulehdusta ehkäisevä vaikutus. Deodorantti on kevyesti tuoksutettu 100 % luonnollisella tuoksulla. Levitä sormenpään kokoinen määrä puhdistetulle kainalon iholle. Matalissa lämpötiloissa voi olla tarpeen lämmittää purkissa olevaa deodoranttia sormenpäillä ennen sen levittämistä, jotta se imeytyy ja leviää helpommin. Deodorantti on vegaaninen ja vapaa eläinkokeista ja alumiinista.Käyttö
Pieni määrä riittää pitkälle. Levitä sormenpään kokoinen määrä kainaloihin (tämä on tehtävä puhtaalle iholle) ja varmista, että peität koko kainaloalueen.
Huomaa, että luonnollisten ainesosien vuoksi deodoranttivoiteemme voi muuttua hieman kiinteäksi kylmällä säällä. Jos näin käy, sinun tarvitsee vain lämmittää deodoranttia hieromalla sitä varovasti kahdella sormella, kun se on kattilassa, kunnes se pehmenee.
Huomaa, että luonnollisten ainesosien vuoksi deodoranttivoiteemme voi muuttua hieman kiinteäksi kylmällä säällä. Jos näin käy, sinun tarvitsee vain lämmittää deodoranttia hieromalla sitä varovasti kahdella sormella, kun se on kattilassa, kunnes se pehmenee.
Ainesosat
Zea Mays (Corn) Starch*, Sodium Bicarbonate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Caprylic/Capric triglyceride*, Maranta Arundinacea (Arrowroot) Powder, Kaolin, Glycerin*, Farnesol, Parfum (Fragrance), Theobroma Cacao Seed Butter*, Tocopherol, Sodium Caproyl/Lauroyl Lactylate, Triethyl Citrate, Salvia Officinalis (Sage) Oil. *Ingredients from Organic farming