- Etusi premium-asiakkaana
10 % alennus tuotteista
Ilmainen toimitus yli 50,00 € tilauksille
- Ohjeet & Yhteystiedot
Flormar Rajaustuotteet Gel Eyeliner
Suosituksemme sinulle
Filter
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.
Tuotetiedot
tuotenimike
Gel Eyeliner,
Sarja
Rajaustuotteet
Alalinja
Silmämeikki
Tutustu Flormar-geelimäinen eyelineriin - hyvin pigmentoitunut must-have silmämeikkiin! Tämä geelimäinen eyeliner antaa intensiivisen ja pitkäkestoisen luomivärin, joka antaa silmillesi viettelevän ilmeen.
Sivellin liukuu sulavasti silmäluomellasi ja tuote kuivuu nopeasti, joten saat täydellisen lopputuloksen hetkessä. Halusitpa sitten hienon, tarkan luomivärin hienovaraisen ilmeen aikaansaamiseksi tai dramaattisen siipimäisen luomivärin jännittävän ulkonäön aikaansaamiseksi - tämän luomivärin kanssa ei ole rajoja.
Toinen tämän rajauskynän plussa on sen tahrankestävyys. Voit olla varma, että silmämeikkisi pysyy täydellisesti paikallaan koko päivän ilman, että se tahriintuu. Silmänrajauskynä on myös parabeeniton ja sopii siksi herkille silmille.
Miten luot intensiivisen ilmeen Flormar-geelikulmavärillä
Runsaan ruskea Flormar-geeliliner sopii kaikille ihotyypeille ja silmien väreille. Brown eyeliner näyttää hieman pehmeämmältä kuin musta eyeliner. Jopa aloittelijat voivat käyttää sitä. Vedä hienolla siveltimellä ohut viiva ripsirajaa pitkin ja korosta silmiäsi taitavasti. Jos haluat dramaattisemman ilmeen, paksuntaa ja jatka viivaa ulospäin.Käyttö
Silmänrajauskynän levittäminen vaatii hieman näppäryyttä ja hyvää valmistautumista. Saat parhaan mahdollisen tuloksen, kun pohjustat silmäluomesi etukäteen pohjamaalilla tai vaalealla luomivärillä. Erityisen vaikeaa on piirtää eyeliner-viiva ilman tahroja ensimmäisten käyttökertojen aikana. Siksi on suositeltavaa asettaa pieniä pisteitä ripsirajaan ja yhdistää ne sitten toisiinsa. Vedä toisen käden sormella yläluomea hieman ylöspäin ja levitä pisteitä tai koko eyeliner-viiva mahdollisimman lähelle ripsirajaa. Pidä silmäluomi kiinni muutaman sekunnin ajan, jotta eyeliner kuivuu. Tämän jälkeen voit tehdä korjauksia vanupuikolla ja silmämeikinpoistoaineella.
Ainesosat
CYCLOPENTASILOXANE, TRIMETHYLSILOXYSILICATE, C12-15 ALKYL BENZOATE, POLYETHYLENE, MICA, SILICA DIMETHYL SILYLATE, SILICA, 1,2-HEXANEDIOL, TALC, TOCOPHERYL ACETATE, LAUROYL LYSINE, CAPRYLYL GLYCOL, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, TROPOLONE. +/-(MAY CONTAIN): CI 77007(ULTRAMARINES), CI 77499(IRON OXIDES), CI 77288(CHROMIUM OXIDE GREENS), CI 77491(IRON OXIDES), CI 77492(IRON OXIDES), CI 77266[nano](D&C BLACK NO. 2), CI 77510(FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE). [0212184.00]