- Etusi premium-asiakkaana
10 % alennus tuotteista
Ilmainen toimitus yli 50,00 € tilauksille
- Ohjeet & Yhteystiedot
GUERLAIN Aqua Allegoria Florabloom Eau de Toilette Spray
Suosituksemme sinulle
Filter
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.
Tuotetiedot

Päätuoksu
bergamotti, lime, mango

Sydäntuoksu
iiris, ruusu, tuberosa , tuoksuorvokki

Pohjatuoksu
kookos, myski, santelipuu
tuotenimike
Eau de Toilette Spray, Florabloom
Sarja
Aqua Allegoria
Alalinja
Naisten tuoksut
tuoksusuuntaus
hedelmäinen , kukkais-
Aqua Allegoria -tuoksukokoelma juhlistaa maailman ihmeitä. Jokainen luomus on kunnianosoitus luonnon kauneudelle ja lähettää meidät löytöretkelle erikoisiin raaka-aineisiin ja tuoksuihin, jotka tutkimusmatkailijat parfyymit jalostavat.
Tutustu Florabloomiin, sateenkaarenvärisen kukkakimpun iloiseen räjähdykseen, jonka sydämessä on luonnollinen tuberoosi. Tämän hohtavan valkoisen kukan ympärillä ruusun, iiriksen ja orvokin sävyt sekoittuvat sammaloituneeseen taustaan ja paljastavat aurinkoisia, kermaisia puolia. Luomus on saanut inspiraationsa Superbloomin häikäisevästä spektaakkelista, Atacaman aavikon kukinnasta, harvinaisesta luonnonilmiöstä, joka herättää henkiin tuhannen värin kukkapenkin voimakkaan sateen avulla.
"Florabloom on kunnianosoitus luonnon voimalle ja villille, mutta runolliselle kauneudelle." - Delphine Jelk, Guerlainin parfyymintekijä.
Aqua Allegoria -tuoksut symboloivat Guerlainin sitoutumista, ja ne ovat jopa 95-prosenttisesti luonnollista alkuperää* Formuloissa käytetty ranskalainen juurikasalkoholi on peräisin lähteistä, jotka ovat sitoutuneet vastuulliseen maatalouteen.
Aqua Allegoria -tuoksuissa on Ranskassa valmistettu pullo, joka on valmistettu 15 % kierrätyslasista ja joka voidaan avata ja täyttää uudelleen. 200 ml:n uudelleentäyttö pidentää Aqua Allegoria -pullon käyttöikää laadusta tinkimättä. Sumutin voidaan ruuvata käsin irti, jolloin pulloon voidaan täyttää helppokäyttöinen, tippumisenestojärjestelmällä varustettu täyttölaite. Täyttöä ei voi käyttää yksinään, ja se on yhteensopiva vain uudelleen täytettävien 125 ml:n ja 75 ml:n pullojen kanssa.
*90-95 % luonnollista alkuperää olevista ainesosista ISO-standardin 16128 mukaisesti, laskenta mukaan lukien vesi.
Käyttö
Luo ikioma tuoksusi yhdistämällä Florabloom ja: Flora Salvaggia, Nettare di Sole, Pera Granita tai Flora Cherrysia. Valitse yksi suositelluista duoista ja levitä kaksi valitsemaasi tuoksua mallistosta peräkkäin yhtä suurina annoksina.
Ainesosat
ALCOHOL • PARFUM (FRAGRANCE) • AQUA (WATER) • LIMONENE • LINALOOL • ALPHA-ISOMETHYL IONONE • BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE • COUMARIN • METHYL ANTHRANILATE • ISOEUGENOL • CITRAL • BENZYL BENZOATE • GERANIOL • CITRONELLOL • CI 14700 (RED 4) • CI 60730 (EXT. VIOLET 2)
Varoitukset
VLOOKUP(A193,'[1]DIGITAL '!$B$5:$K$3132,10,FALSE)
Valmistaja
Guerlain
68 Avenue des Champs-Elysées, FR-75008 Paris