Saa 22 %* alennusta kauneusaarteista

Menu

Parfumdreams
5 (1)

Hildegard Braukmann Exquisit Ihonpoistoaine lämmin vaha

share
Saatavissa heti
Tuotenro
PayPalKlarna-laskuAmazon PayApplePayMasterCard
Suotuisat toimituskulut <span style="display:none;">0,00 €</span>
Taattu Alkuperäinen
Taattu Alkuperäinen
Osto Tilille
Osto Tilille
Toimitusaika 2-3 päivää
Toimitusaika 2-3 päivää
5,0
5
Asiakasarvostelut

Ruth Schmidt

14.02.2023

Tunnen vahan ja olen erittäin tyytyväinen, että voin hankkia sen teiltä.

Käännetään automaattisesti https://www.parfumdreams.de

*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.

Tuotetiedot
tuotenimike
Ihonpoistoaine lämmin vaha,
Sarja
Exquisit
Alalinja
Ihonhoito
Hildegard Braukmann Exquisit Depilatory Warm Wax takaa hellävaraisen, ihoystävällisen, mutta maksimaalisen perusteellisen karvanpoiston. Ihonpoistovahaa voidaan käyttää kaikille ihotyypeille, jos et ole allerginen mehiläisvahalle (vaikuttava aine). Yleisesti ottaen vahalla tehtävä karvanpoisto on paitsi perusteellisempi kuin parranajo, se myös kestää pidempään, koska karvat vedetään ihosta syvemmälle kuin partaterällä. Valmistaja lupaa karvatonta ja pehmeää ihoa jopa neljän viikon ajan Hildegard Braukmann Exquisit Depilatory Warm Waxin käytön jälkeen. Vaha on tarkoitettu ensisijaisesti kasvojen karvaisille alueille.

Miten Hildegard Braukmann Exquisit Depilatory Warm Wax toimii

. Käyttö ei ole monimutkaista, mutta valmistajan ohjeet kannattaa lukea huolellisesti etukäteen. Yleisesti ottaen pehmennä vaha ensin vesihauteessa ja levitä se sitten lastalla harjattaville alueille. Varmista, että mehiläisvaha levitetään kasvun suuntaan. Sitä voi työstää hieman tarkemmin ja syvemmälle sormilla. Odota nyt hetki, kunnes vaha ei ole enää tahmeaa, ja vedä se sitten pois vastakkaiseen suuntaan kuin karvojen kasvusuunta. Vapaalla kädellä on sillä välin vedettävä vapaata kudosta kireälle.
Käyttö
Sulata kiinteä vaha vesihauteessa tai lämmittimessä ja levitä lastalla kasvusuuntaan. Jäähtymisen jälkeen vaha poistetaan yhdellä liikkeellä hiusten kasvusuuntaan päin.

Sähköinen lämminvahanlämmitin sulattaa valitun vahan ja pitää sen tasaisessa lämpötilassa.

Kuori kylmävahaliuskojen suojakerros pois ja aseta vahapuoli iholle. Paina lujasti, ennen kuin vedät liuskat irti vetämällä kasvusuuntaan päin.

Roll-on-järjestelmissä on vahapatruunat, jotka lämpenevät sisällä. Sen jälkeen vaha levitetään ilman lastaa kasvusuuntaan. Kun vaha on jähmettynyt, se poistetaan.

Sokeripasta kuumennetaan, levitetään sormilla tai lastalla ja poistetaan sitten nykivin liikkein kasvusuuntaan.
Ainesosat
Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax), Cera Alba (Beeswax), Hydrogenated Styrene/Methyl Styrene/Indene Copolymer
Varoitukset
Lue käyttöohjeet pakkausselosteesta huolellisesti loppuun asti ennen käyttöä. Varoitus! Liian kuuma vaha voi aiheuttaa palovammoja. Kuumenna purkkiin pakattua ihokarvoja poistavaa lämmintä vahaa vain vesihauteessa valvonnan alaisena. Ennen ensimmäistä käyttökertaa hoidettavalle alueelle tee herkkyystesti suunniteltua karvanpoistoa edeltävänä iltana tuotteen yhteensopivuuden tarkistamiseksi. Jos reaktiota ei havaita, hiukset voidaan poistaa. Käytä vain puhtaalle, kuivalle ja terveelle iholle. Ei sovellu diabeetikoille. Ei saa käyttää ärtyneelle iholle, haavoille, arpeille, pigmenttiläiskille, palovammoille, vaurioille, auringonpolttamalle tai iholle, joka on jo reagoinut vahalle aiempien hoitojen aikana. Vältä kosketusta silmien, ripsien ja limakalvojen kanssa. Älä käytä 24 tunnin kuluessa auringonotosta tai välittömästi uinnin jälkeen. Älä altista ihoa auringolle/solariumille 24 tuntiin karvanpoiston jälkeen äläkä kuori ihoa. On tärkeää testata vahan lämpötila ennen käyttöä. Liian kuuma vaha voi aiheuttaa palovammoja. Hiustenpoiston jälkeen voi esiintyä punoitusta. Tämän pitäisi hävitä 24 tunnin kuluessa, muutoin käänny lääkärin puoleen. Älä käytä käsitellyllä iholla alkoholia sisältäviä hoitotuotteita 24 tuntiin karvanpoiston jälkeen. Älä niele. Pidä poissa lasten ulottuvilta.
Valmistaja
Hildegard Braukmann Kosmetik GmbH & Co. KG
Ehlbeek 16, DE-30938 Burgwedel

Palvelumme

Footer Image

Tilaa uutiskirje ja saat 22% lahjakortin**

  • Hae tervetuliaislahjakorttisi
  • Älä missaa enää alennuksia
  • Ole yksi ensimmäisistä
  • Voita upeita palkintoja
(Optional)

Tarkat alennusehdot löytyvät henkilökohtaisesta tervetulonyhetskirjeestäsi. Tietoa siitä, miten käsittelemme tietojasi, löydät tietosuojakäytännöstämme. Tietosuojakäytäntö. Voit peruuttaa uutiskirjeen tilauksen milloin tahansa tilauksen peruutuslinkin kautta jokaisen uutiskirjeen lopussa.

** Tarkat alennusehdot löytyvät henkilökohtaisesta Tervetuloa– uutiskirjeestäsi

*Alennushinta on merkitty tuotteeseen. Alennus koskee vain valikoituja tuotteita. Alennus ei vaadi alennuskoodia. Voimassa 31.03.2025 saakka.

Maksutavat


Palkittu ostokokemus

Shoppaile turvallisesti

Lähetyspalvelumme

parfumdreams App
parfumdreams
Facebook
Instagram
Tik Tok
Youtube
Pinterest
LinkedIn