- Etusi premium-asiakkaana
10 % alennus tuotteista
Ilmainen toimitus yli 50,00 € tilauksille
- Ohjeet & Yhteystiedot
LES SOEURS DE NOÉ Blue Collection Nomadin sielu Eau de Parfum Spray
Suosituksemme sinulle
Filter
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.
Tuotetiedot

Päätuoksu
bergamotti, kardemumma

Sydäntuoksu
matee, ruusu

Pohjatuoksu
kašmir, oud
tuotenimike
Eau de Parfum Spray, Nomadin sielu
Sarja
Blue Collection
Alalinja
Kokoelmat
tuoksusuuntaus
kukkais-, puinen
Tuotetyyppi
pullo, spray
Vuonna 2022 Nomad Soul Eau de Parfum Spray julkaistaan LES SOEURS DE NOÉn Blue Collection -mallistossa. Se on kukkainen ja mausteinen hajuvesi miehille ja naisille. Kaunis hajuvesipullo sisältää Jerôme Epinetten ja Pierre Wulfin luoman tuoksun, jolla on keskimääräistä pidempi kesto. He sekoittavat kardemummaa ja bergamottia päällimmäisiksi tuoksuiksi. Sydäntuoksussa käytetään ruusua ja matea. Koostumuksen viimeistelevät oud, kashmirpuu ja ambroksiini. Nomad Soul Eau de Parfum Spray by LES SOEURS DE NOÉ on kevyesti itämainen tuoksu, joka sopii viileisiin päiviin ja iltoihin erityisesti syksyllä ja talvella.
Oriental all-rounder
Blue Collectionissa LES SOEURS DE NOÉn perustaja Nadia Benaisa kokoaa yhteen tuoksuja, jotka hän yhdistää lapsuuteensa. Hän kasvoi Marokossa ja Belgiassa ja rakastaa voimakkaita itämaisia tuoksuja yhtä paljon kuin hienovaraisia eurooppalaisia. Nomad Soul, nomadin sielu, kertoo monista matkoista muihin kaukaisiin maihin ja on maaginen monitaituri, joka sopii kaikkiin tilaisuuksiin ja vuorokaudenaikoihin. LES SOEURS DE NOÉn Blue Collection Nomad Soul Eau de Parfum Spray on poikkeuksellinen, se on erilainen ja silti niin uskomattoman hyvä. Tartu tilaisuuteen ja tutustu tähän hajuveteen.Käyttö
Hajuvesi, Extrait, Intense ja Eau de Toilette suihkutetaan ranteisiin ja kyynärpäiden sisäpuolelle, polvien takaosaan, kaulalle ja dekolteelle noin 30 cm:n etäisyydeltä joko suihkeena tai sumuttimella.
Laita suihke sormeen tai pumpulipuikolle ja tupsuta sitä korvalehtiin, ohimoille, ranteisiin, polvikulmiin, dekolteelle, nilkkoihin ja kyynärpäiden sisäpuolelle.
Levitä öljypisaroita korvien taakse, ranteisiin, hiusten päihin tai vaatteisiin.
Parfum Roll-on levitetään ranteisiin, kaulalle, dekolteelle, polvien takaosaan ja kyynärpäiden sisäpuolelle.
Laita suihke sormeen tai pumpulipuikolle ja tupsuta sitä korvalehtiin, ohimoille, ranteisiin, polvikulmiin, dekolteelle, nilkkoihin ja kyynärpäiden sisäpuolelle.
Levitä öljypisaroita korvien taakse, ranteisiin, hiusten päihin tai vaatteisiin.
Parfum Roll-on levitetään ranteisiin, kaulalle, dekolteelle, polvien takaosaan ja kyynärpäiden sisäpuolelle.
Ainesosat
ALCOHOL DENAT. / PARFUM (FRAGRANCE) / WATER (AQUA) / ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE /LINALOOL / BENZYL BENZOATE / EUGENOL / ETHYLHEXYL SALICYLATE / BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE / CITRONELLOLBENZYL ALCOHOL / GERANIOL / LIMONENE