Saa 22 %* alennusta kauneusaarteista

Menu

Parfumdreams
5 (1)

Lorenzo Villoresi Teint de Neige Bath & Shower Gel

share
Saatavissa heti
Tuotenro
Klarna-laskuPayPalMasterCardApplePayAmazon Pay
Suotuisat toimituskulut <span style="display:none;">0,00 €</span>
Taattu Alkuperäinen
Taattu Alkuperäinen
Osto Tilille
Osto Tilille
Toimitusaika 2-3 päivää
Toimitusaika 2-3 päivää
5,0
5
Asiakasarvostelut
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.

Tuotetiedot
tuotenimike
Bath & Shower Gel,
Sarja
Teint de Neige
Alalinja
Unisex-tuoksut
Lorenzo Villoresi Teint de Neige -kylpy- ja suihkugeeli on peräisin samannimisestä tuoksu- ja ihonhoitosarjasta, ja se on mallinnettu tämän sarjan hajuveden mukaan tuoksua silmällä pitäen. ravitseva ja virkistävä kosmetiikka on 250 ml:n puhtaasti valkoisessa ja neliönmuotoisessa astiassa, joka ei ainoastaan näytä erittäin tyylikkäältä, vaan myös mahdollistaa näiden ravitsevien esanssien optimaalisen annostelun käytännöllisen korkin ansiosta. Kylpy- ja suihkugeeli on erityisen hyödyllinen stressaavan päivän jälkeen, sillä sen avulla voit rentoutua suihkussa tai viihtyisässä kylvyssä ja virkistyä täysin.

Herkkua iholle ja sielulle

Hajuveden tavoin myös Teint de Neige -kylpy- ja suihkugeelissä käytetään erityisen luonnollista ja erittäin herkkää tuoksua, joka sopii yhtä hyvin miehille kuin naisillekin. Ylang-ylangi, monet puuterimaiset vivahteet, kukka-akordit ja myski luonnehtivat tätä Lorenzo Villoresi -luomusta, jonka tuoksu pysyy iholla myös kylvyn tai suihkun jälkeen. Ravitseva kosmetiikka poistaa hellävaraisesti jäämät iholta ja laskee iholle ravitsevia ainesosia, jolloin iho tuntuu pehmeältä ja sen iho näyttää tasaiselta.
Käyttö
Miesten suihkugeeli on helppokäyttöinen ja antaa iholle miellyttävän tuoksun valitusta tuotteesta riippuen. Ennen suihkugeelin levittämistä kostuta iho huolellisesti suihkussa. Levitä sitten sopiva määrä suihkugeeliä suoraan kämmenille, sienelle tai flanellille. Hiero geeliä ihoon varovasti pyörivin liikkein, kunnes muodostuu pehmeä vaahto. Lyhyen hieronnan jälkeen pese tuote huolellisesti pois kirkkaalla, haalealla vedellä. Tarvittaessa voit hemmotella ihoa suihkun jälkeen tuoksuun sopivalla vartalonhoitotuotteella.
Ainesosat
AQUA (WATER) | SODIUM LAURETH SULFATE | COCAMIDOPROPYL BETAINE | GLYCERIN | PARFUM (FRAGRANCE) | PROPYLENE GLYCOL |
PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE | BISABOLOL | CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT | POLYQUATERNIUM-7 | GLYCOL DISTEARATE | PHENOXYETHANOL | COCAMIDE DEA | COCAMIDE MEA | METHYLPARABEN | ETHYLPARABEN | PROPYLPARABEN | BUTYLPARABEN | LACTIC ACID | ALPHA-ISOMETHYL IONONE | BENZYL SALICYLATE | CITRONELLOL | COUMARIN | GERANIOL | HYDROXYCITRONELLAL | LINALOOL.
Varoitukset
syttyvä
Valmistaja
Lorenzo Villoresi Srl
Via de' Bardi 14, IT-50124 Florenz

Palvelumme

Footer Image

Tilaa uutiskirje ja saat 22% lahjakortin**

  • Hae tervetuliaislahjakorttisi
  • Älä missaa enää alennuksia
  • Ole yksi ensimmäisistä
  • Voita upeita palkintoja
(Optional)

Tarkat alennusehdot löytyvät henkilökohtaisesta tervetulonyhetskirjeestäsi. Tietoa siitä, miten käsittelemme tietojasi, löydät tietosuojakäytännöstämme. Tietosuojakäytäntö. Voit peruuttaa uutiskirjeen tilauksen milloin tahansa tilauksen peruutuslinkin kautta jokaisen uutiskirjeen lopussa.

** Tarkat alennusehdot löytyvät henkilökohtaisesta Tervetuloa– uutiskirjeestäsi

*Alennushinta on merkitty tuotteeseen. Alennus koskee vain valikoituja tuotteita. Alennus ei vaadi alennuskoodia. Voimassa 31.03.2025 saakka.

Maksutavat


Palkittu ostokokemus

Shoppaile turvallisesti

Lähetyspalvelumme

parfumdreams App
parfumdreams
Facebook
Instagram
Tik Tok
Youtube
Pinterest
LinkedIn