Lorenzo Villoresi Teint de Neige Saippua
Lähes loppuunmyyty
Suosituksemme sinulle
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.
Tuotetiedot

Päätuoksu
jasmiini, ruusu, Ylang-ylang

Sydäntuoksu
jasmiini, ruusu, tonkapapu

Pohjatuoksu
heliotrooppi, jasmiini, ruusu, sokeri
tuotenimike
Saippua,
Sarja
Teint de Neige
Alalinja
Unisex-tuoksut
Käyttökohde
kädet, vartalo
Lorenzo Villoresi -merkin Teint de Neige -saippua ei ainoastaan puhdista ihoa, vaan myös hoitaa sitä ja ympäröi sen lempeällä tuoksulla. Lorenzo Villoresi -nimi edustaa sensuellia ja ylellistä tuoksusekoitusta, joka sisältää pääasiassa kukkaistuoksuja. Teint de Neige -ihonhoito ympäröi kasvot ja vartalon sekä kukkaisilla että puuterimaisilla vivahteilla. Jasmiini ja ruusu ovat selvästi tunnistettavissa pää-, sydän- ja pohjatuoksussa.
Ihonhoito ja hienovarainen tuoksu
Teint de Neige -saippuapala on käytännöllinen säilyttää kylpyhuoneessa kevyen 100 gramman painonsa ja kätevän kokonsa ansiosta. Voit ottaa tämän ihonhoitotuotteen mukaan myös matkalaukkuun ilman pelkoa vuodoista. Kovaa saippuaa on erittäin helppo käyttää: hiero saippuapalaa märkien käsien välissä, kunnes iholle on muodostunut tarpeeksi kermaista vaahtoa levitettäväksi. Huuhtelun jälkeen jäljelle jää hyvin hoidettu iho ja hienovarainen tuoksu, joka kestää pitkään.Käyttö
Kiinteät saippuat ovat todellisia klassikoita, jotka ovat olleet olemassa jo vuosisatoja. Niitä melkein paheksuttiin jonkin aikaa, mutta nyt ne kokevat todellisen elpymisen. Saippuoiden valmistus ja kuljetus ovat ympäristöystävällisiä, samoin niiden käyttö. Valitset vain omaan makuusi sopivan saippuan, vaahdotat sen vedellä ja peset sillä muutakin kuin vain kätesi.
Kiinteitä saippuoita on saatavana iholle ja hiuksille, suihkugeelinä, kuorivana ja jopa vauvojen herkälle iholle.
Nestemäistä saippuaa saat käyttöösi pumppaamalla sitä suoraan käsiin. Pese sitten kädet kuten kiinteällä saippualla.
Kiinteitä saippuoita on saatavana iholle ja hiuksille, suihkugeelinä, kuorivana ja jopa vauvojen herkälle iholle.
Nestemäistä saippuaa saat käyttöösi pumppaamalla sitä suoraan käsiin. Pese sitten kädet kuten kiinteällä saippualla.
Ainesosat
SODIUM PALMATE | SODIUM PALM KERNELATE | AQUA (WATER) | PARFUM (FRAGRANCE) | CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) | SORBITOL | GLYCERIN | SODIUM CHLORIDE | TETRASODIUM ETIDRONATE | CI 77492 (IRON OXIDE) |
ALPHA-ISOMETHYL IONONE | CITRONELLOL | COUMARIN | GERANIOL | HYDROXYCITRONELLAL | LINALOOL.
ALPHA-ISOMETHYL IONONE | CITRONELLOL | COUMARIN | GERANIOL | HYDROXYCITRONELLAL | LINALOOL.
Varoitukset
syttyvä