- Etusi premium-asiakkaana
10 % alennus tuotteista
Ilmainen toimitus yli 50,00 € tilauksille
- Ohjeet & Yhteystiedot
Molinard La Collection Privée Secret Sucré Eau de Parfum Spray
Suosituksemme sinulle
Filter
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.
Tuotetiedot

Sydäntuoksu
jasmiini, kašmiripuu, santelipuu

Pohjatuoksu
bentsoehartsi, karamelli, meripihka, praliini, tonkapapu, vanilja
tuotenimike
Eau de Parfum Spray, Secret Sucré
Sarja
La Collection Privée
Alalinja
Unisex-tuoksut
tuoksusuuntaus
gourmantti, meripihka
Nauti hajuvedestä: Molinardin Secret Sucré Eau de Parfum Spray -parfyymisuihkeella. Ihmeellinen unisex gourmand -tuoksu tekee vaikutuksen taidokkaalla erilaisten tuoksujen kimpussa. Se sopii täydellisesti vuoden viileämpiin kuukausiin ja juhlaviin tilaisuuksiin. Se on myös loistava idea lahjaksi miehille tai naisille.
Secret Sucré : viettelevä parfyymi Molinardilta
La Collection Privée juhlistaa luovaa vapautta, joka on ominaista poikkeuksellisille parfyymintekijöille. Molinardin talon pitkän historian aikana niitä on ollut monia. Nykyinen sukupolvi on täysin tämän perinteen mukainen. Hienoja tuoksusekoituksia on luotu Grassessa sijaitsevassa tyylikkäässä manufaktuurissa vuodesta 1849 lähtien. Nykyaikainen Secret Sucré Eau de Parfum Spray hemmottelee monipuolisella tuoksulla. Makea, puuterinen, puumainen ovat vain muutamia aksentteja, jotka yhdistyvät luodakseen hemmottelevan tuoksukokemuksen miehelle ja naiselle. La Collection Privéen hajuvesi avautuu herkillä, uteliaisuutta herättävillä vivahteilla: puuterimaiset aksentit ja makea nougat muodostavat ihanan avausakkordin. Monikerroksinen sydäntuoksu kutsuu unelmoimaan. Vietteleviä jasmiinin kukkia täydentävät kashmirin ja intialaisen santelipuun pehmeät vivahteet. Loppuakordi on jotain aivan erityistä. Meripihka, tonkapapu ja benzoiini kohtaavat herkulliset praliinin, karamellin ja makean vaniljan sävyt.Käyttö
Vartalosuihke on kohokohta erityisesti kesäkuukausina, sillä se antaa iholle välittömän raikkausboostin. Suihkuta vartalosuihketta koko vartalolle viiden senttimetrin etäisyydeltä välttäen kasvoja. Joitakin tuotteita voi käyttää jopa hiuksiin. Jos haluat lisäannoksen raikkautta, voit säilyttää vartalosuihketta jääkaapissa yön yli kuumina kesäpäivinä ja virkistää itseäsi milloin tahansa. Noin kahden-kolmen tunnin kuluttua tuoksu on haihtunut.
Ainesosat
ALCOHOL DENAT., PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), COUMARIN, EUGENOL, ISOEUGENOL, BENZYL BENZOATE, LINALOOL, FARNESOL, BENZYL CINNAMATE.