22%** uutiskirjeen tilaajille + pääsy Private Shopping Night -tapahtumaan

Menu

Parfumdreams
Rekisteröidy
ToivomuslistaToivomuslista
5 (1)

Montale Flowers Diamond Flowers Eau de Parfum Spray

LUKSUS
share
Saatavissa heti
Tuotenro 276238
ApplePayKlarna-laskuVisaPayPalMasterCard
Suotuisat toimituskulut <span style="display:none;">0,00 €</span>
Alhaiset toimituskulut
Taattu Alkuperäinen
Taattu Alkuperäinen
Osto Tilille
Osto Tilille
Toimitusaika 2-3 päivää
Toimitusaika 2-3 päivää
5,0
5
Asiakasarvostelut
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.

Tuotetiedot
Päätuoksu
bergamotti, omena, persikka, sitruuna
Sydäntuoksu
iiris, jasmiini, patsuli, ruusu
Pohjatuoksu
meripihka, myski, santelipuu, valkohankajäkälä, vanilja
tuotenimike
Eau de Parfum Spray, Diamond Flowers
Sarja
Flowers
Alalinja
Tuoksut
tuoksusuuntaus
kukkais-, puuterimainen
Pierre Montale lanseerasi Diamond Flowers Eau de Parfum Spray -tuoksun vuonna 2017. Tuoksu on kukkaisen raikas ja yksi harvoista yksinomaan naisille suunnatuista tuoksuista. Ja tietenkin se on osa Diamond-sarjaa. Viime kädessä merkin perustaja ja hajuvesimestari Pierre Montale päätti luokitella Diamond Flowers Eau de Parfum Spray -tuoksun nimensä mukaisesti. Päänuoksu on siis puhtaasti kukkainen. Ruusut, iiris ja jasmiini luovat ihanan tuoksun. Vanilja ja meripihka kantavat sydäntä, ennen kuin tammisammal ja santelipuu ilmestyvät pohjatuoksuun. Diamond Flowers on hieno tuoksu, joka on havaittavissa myös ilman tavanomaista oudia ja on iloistavan harmoninen.

Kukkia kesään

Diamond Flowers Eau de Parfum Spray -suihkeen pullo on Montalen klassikko. Sitä on kuitenkin tehostettu Diamond Flowersia varten kuohuvilla elementeillä. Montale Diamond Flowers Eau de Parfum Spray on epäilyttävän naisellinen ja kaunis tuoksu jokapäiväiseen käyttöön, joka ihastuttaa raikkaudellaan ja keveydellään niin vapaa-ajalla kuin töissä. Ei ole tiedossa, miksi hajuvesimestari poikkesi Diamond Flowersin kohdalla tavanomaisesta linjastaan, mutta Diamond Greedy ja Diamond Rose on myös varattu naisille. Nauti näiden kukkien lumoavasta tuoksusta.
Käyttö
Hajuvesi, Extrait, Intense ja Eau de Toilette suihkutetaan ranteisiin ja kyynärpäiden sisäpuolelle, polvien takaosaan, kaulalle ja dekolteelle noin 30 cm:n etäisyydeltä joko suihkeena tai sumuttimella.

Laita suihke sormeen tai pumpulipuikolle ja tupsuta sitä korvalehtiin, ohimoille, ranteisiin, polvikulmiin, dekolteelle, nilkkoihin ja kyynärpäiden sisäpuolelle.

Levitä öljypisaroita korvien taakse, ranteisiin, hiusten päihin tai vaatteisiin.

Parfum Roll-on levitetään ranteisiin, kaulalle, dekolteelle, polvien takaosaan ja kyynärpäiden sisäpuolelle.
Ainesosat
ALCOHOL DENAT • PARFUM / FRAGRANCE • AQUA / WATER • LINALOOL • LIMONENE • BENZYL SALICYLATE • ALPHA-ISOMETHYL IONONE • CITRONELLOL • COUMARIN • GERANIOL • CITRAL • FARNESOL
Valmistaja
Creation Luxe Design
68 Rue Pierre Charron, FR-75008 Paris

Palvelumme

Footer Image

Tilaa uutiskirje ja saat 22% lahjakortin**

  • Hae tervetuliaislahjakorttisi
  • Älä missaa enää alennuksia
  • Ole yksi ensimmäisistä
  • Voita upeita palkintoja
(Optional)

Tarkat alennusehdot löytyvät henkilökohtaisesta tervetulonyhetskirjeestäsi. Tietoa siitä, miten käsittelemme tietojasi, löydät tietosuojakäytännöstämme. Tietosuojakäytäntö. Voit peruuttaa uutiskirjeen tilauksen milloin tahansa tilauksen peruutuslinkin kautta jokaisen uutiskirjeen lopussa.

** Tarkat alennusehdot löytyvät henkilökohtaisesta Tervetuloa– uutiskirjeestäsi

Maksutavat


Palkittu ostokokemus

Shoppaile turvallisesti

Lähetyspalvelumme

parfumdreams App
parfumdreams
Facebook
Instagram
Tik Tok
Youtube
Pinterest
LinkedIn