- Etusi premium-asiakkaana
10 % alennus tuotteista
Ilmainen toimitus yli 50,00 € tilauksille
- Ohjeet & Yhteystiedot
manucurist Paris Kynsilakka Vihreän välähdyksen poistoaine
Suosituksemme sinulle
Filter
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.
Tuotetiedot
tuotenimike
Vihreän välähdyksen poistoaine,
Sarja
Kynsilakka
Alalinja
Kynnet
Tuotenimike
asetoniton, ei käytetty eläinkokeita, vegaaninen
Manucurist Paris -yrityksen Green Flash Remover poistaa kynsilakan kokonaan ilman asetonia. Kuten monissa nykyaikaisissa meikkituotteissa, myös tässä innovatiivisessa kynsilakanpoistoaineessa käytetään vegaanisia ainesosia.
Tehokas ja hyväntuoksuinen
Green Flash Remover -lakanpoistoaine ei sisällä voimakkaan hajuista asetonia, joka voi aiheuttaa päänsärkyä herkille ihmisille. Vihreälle nesteelle on ominaista hienovarainen appelsiininkukan tuoksu. Se on valmistettu 97-prosenttisesti luonnollisista ainesosista. Kaavaa on rikastettu risiiniöljyllä. Tämä ravitsee kynsiä ja saa ne näyttämään terveemmiltä. Ne ovat kestävästi kosteutettuja. Liota vanulappuja Manucurist Paris Green Flash Removerilla ja aseta ne kynsille. Poista tyynyt 2 minuutin kuluttua kevyesti painamalla. Näin kynsilakka ja geelikynnet voidaan poistaa. Tuote on kehitetty erityisesti liuottamaan valmistajan Green Flash Gel- ja Standard Green -lakat. Voit käyttää tuotetta rasvanpoistoon. Näin kynsilakka ja geelikynsi tarttuvat paremmin. Tuloksena on tasainen lakkausjälki ilman juoksutuksia. Varmista, että annat nesteen vaikuttaa vain hetken aikaa maalaamattomaan kynteen. Manucurist Paris -kynsilakanpoistoaine on saatavana 100 ml:n pullossa. Se sopii jokaiseen meikkisettiin.Käyttö
Kynsilakanpoistoaineita on saatavana eri variaatioina kynsilakanpoistotyynyistä perinteiseen nestemäiseen kynsilakanpoistoaineeseen. Kynsilakanpoistotyynyjä on erityisen helppo käyttää. Nämä tyynyt asetetaan yksitellen maalattujen kynsien päälle ja kääritään foliolla tiiviisti sormen ympärille. Määritellyn, värikerrosten määrästä riippuvan levitysajan jälkeen folio voidaan poistaa kevyellä painalluksella. Korjauskynä sopii erinomaisesti pienten lakkamäärien poistamiseen kynsinauhoista tai sormenpäistä. Sinun tarvitsee vain sivellä sitä kyseisille alueille. Tavallinen kynsilakanpoistoaine on myös helppokäyttöinen. Liota vanulappu lakinpoistoaineeseen ja pyyhkäise sillä kynsilakankannasta kärkeen. Toista levitystä, kunnes kynsilakka on poistettu kokonaan.
Ainesosat
ethyl acetat, alcohol denat., ricinus communis seed oil, parfum, etocrylene, butyl acetate, CI CI 61565, CI 47000
Varoitukset
Säilytettävä lasten ulottumattomissa.
Lue pakkausmerkinnät ennen käyttöä.
Vaara
Helposti syttyvä neste ja höyry.
Huomio
Voi aiheuttaa allergisen ihoreaktion. Ärsyttää voimakkaasti silmiä. Saattaa aiheuttaa uneliaisuutta ja huimausta.